Urlop w Polsce czy w Europie?

plaża

Do Rewala warto pojechać ze względu na ciekawe ukształtowanie terenu tego zakątka kraju. Najwspanialszy wypoczynek, jaki sobie można tylko wymarzyć, to oczywiście morze. Polski Bałtyk do niedawana nie kusił turystów, bo i woda w Bałtyku przeważnie zimna, a ponad to drożyzna. Od czasu, kiedy można za unijne pieniądze realizować wiele projektów i w dziedzinie turystyki sytuacja zmieniła się diametralnie. Mamy coraz więcej ciekawych miejsc do wypoczynku w naszym kraju. Już nie tak, jak dawniej Polacy chętnie wyjeżdżają do Bułgarii  czy na Węgry. Nad Bałtykiem jest tyle pięknych miejsc, że możemy śmiało planować tam urlop. Jeżeli nad Bałtyk, to na pewno warto by rozważyć Rewal. Piękna miejscowość w województwie zachodniopomorskim.

Ze względu na bardzo dobrze rozwinięta bazę noclegową, nie ma problemu z wynajęciem pokoju w Rewalu. Noclegi w Rewalu cenowo dostępne są dla każdego turysty, znajdziemy w Rewalu tani pokój w domu prywatnym, jak również w pensjonacie. A wracając do ukształtowania terenu, zauważyć należy klif o maksymalnej wysokości 20 m n.p.m., na  którym rozpościera się obszar wydm porośniętych lasem sosnowym oraz plaże. Na klifie, prócz drzew możemy zauważyć ciekawe rośliny, takie jak :rokitnik, jarząb pospolity, u podnóża klifu wydmuchrzyce, głóg  jedno szyjkowy  czy kostrzewę łąkową. Warto wynająć pokój w Rewalu ,żeby móc poznać faunę tego miejsca.

Tereny Rewala zamieszkują: wydra europejska, foka szara, sowa błotna, rybitwa czubata, derkacz, żuraw czy perkoz rogaty. Tak dużego skupiska tych zwierząt nie spotkamy na żadnym innym terenie, wiec chociażby ze względu na ciekawą faunę i florę warto wynająć noclegi w Rewalu. Niewątpliwie atrakcją Rewala jest szara foka, którą można spotkać w Niechorzu, w okolicach latarni morskie lub na plaży w Rewalu. To „Depka”, oswojona, wygrzewająca się na  rozgrzanym piasku. Przywieziona została z Helu, bo tam znajduje się „Fokarium”. Foka ta objęta jest programem badawczym. Wynajmując noclegi w Rewalu naprawdę możemy liczyć na niezapomniane przeżycia.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *